Vizita ne HEC-in e Ulzes

Klasa 11-te elektroteknike ne kuader te Praktikave Profesionale vizituan HEC-in e Ulzes. Me mbeshtetje te drejtorise se shkolles dhe drejtorise se OSSHE filiali Diber u be e mundur qe 15 nxenes te vizitonin ambientet e brendshme te hidrocentralit. Gjate gjithe kohes nje punojnes I hidrocentralit tregonte pajisjet e HEC-it,funksionin qe kane dhe nderhyrjet qe behen ne raste avarie.Nxenesit vizituan pjesen e turbinave,pjesen e gjeneratoreve,pjesen e sistemit te komandimit,digen si dhe nenstacionin e hidrocentralit.

DSCF6778 DSCF6784 DSCF6791 DSCF6809 DSCF6816 DSCF6817

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s